Metod pozwalających na postawienie domu jest kilka. Od pewnego czasu da się zauważyć fakt, że sporo na popularności zyskuje technologia dająca możliwość tworzenia domów szkieletowych. Jeszcze do niedawna nieufnie podchodziliśmy do tego rodzaju innowacji, ale z czasem uległo to znaczącej poprawie.
Początkowo budowa domów szkieletowych dominowała przede wszystkim w USA, Kanadzie i Skandynawii, lecz i u nas domy te stają się coraz popularniejsze. Trudno się w zasadzie temu dziwić, ponieważ chcąc zbudować mały bądź średni dom w tej technologii, postawimy go bardzo szybko. Do tego jednocześnie przy wysokich parametrach mających wpływ na komfort mieszkaniowy. Warto zatem przyjrzeć się temu rozwiązaniu znacznie bliżej.
Charakterystyka budowy domów szkieletowych
Domy oparte o niniejszą technologię są wykonywane z drewna. W zasadzie wyjątek stanowią tu tylko fundamenty, które to są z betonu. Za sprawą takiego podejścia domy szkieletowe wyróżniają się mikroklimat wnętrza budynku nie do podrobienia. Warto dodać, że budowa domów szkieletowych trwa bardzo krótko. Zazwyczaj mamy tu do czynienia z okresem około 3 miesięcy, ale jeśli na plac budowy zostaną dostarczone w elementach w pełni sprefabrykowane, to czas ten jest skrócony do zaledwie trzech dni! Całość przygotowuje się w technologii „suchej”, co sugeruje nam, że nie wykorzystuje się do budowy gwoździ czy metalowych łączników.